מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

אקווריום בריא

מאמר- אקווריום בריא.

 

כדי לתת לדגים את התנאים הטובים ביותר באקווריום, נצטרך לשמור על יציבות המים, ניקיון וכ"ד.

 

במאמר זה, נעסוק בכמה קריטריונים שעליהם צריך לשמור מגדל.

 

  1. טמפרטורה באקווריום- אצל דגים טרופיים ודגי ים חשוב מאוד לשמור על טמפרטורה נכונה.

 

בכדי לשמור על טמפרטורה באקווריום, נשתמש במכשיר הנקרא "גוף חימום" המחמם את המים בהתאם לטמפרטורה העכשווית. את גוף החימום יש לכוון לטמפרטורה של 24-28 מעלות אצל רוב הדגים הטרופיים. כמו כן, חובה לבדוק את תקינותו של גוף החימום מידי שבוע מכיוון שגוף חימום לא פעיל יזיק חמורות לאקווריום וימית דגים בקלות!.

 

 

2.איכות המים-מים נקיים ויציבים חיוניים לחיים של הדגים. כדי לשמור על איכות מים טובה יש לשמור על תקינות הפילטר, על גדילת אצות ברמה סבירה, החלפות מים, וכ"ד…

 

 

  1. מזון- המזון נועד למטרה אחת בלבד. להזין את דגי האקווריום. הרבה מגדלים טועים, וחושבים שסוג אחד או שניים של מזונות מספיקים לדגים שלהם, אך עובדה זו לא נכונה. דגי האקווריום צריכים מגוון רחב של מזון ובכדי לתת להם תנאים טובים יש להאכילם במזונות שונים ומגוונים שיכללו סוגים של מזון צמחי, בשרי, ומזון חי .עם זאת הדגים צריכים גיוון, אל תטעו ותחשבו שהאכלה מופרזת היא טובה! היא לא. האכלה מופרזת ואוכל רקוב יכולים לגרום למחלות, לגדילת אצות מוגברת, ולזיהום האקווריום.

 

 

4.בידוד- בידוד (קרנטינה אם תרצו), הוא אקווריום לבידוד דגים. בידוד חשוב משתי סיבות עיקריות:

 

א. כאשר אנו מביאים דג חדש לאקווריום איננו יכולים לדעת מה עבר עליו לפני כן. מחלות? פגיעות? חוסר במזון אצל הסוחרים? ולכן, מומלץ לשים כל דג חדש בבידוד למשך כשבוע לפחות, לפני הכנסתו לאקווריום.

 

ב. כאשר יש חשד לדג או קבוצת דגים חולה באקווריום, נוכל להשתמש באקווריום הבידוד ככלי עזר מצוין! באקווריום הבידוד יוכלו לעבור הדגים טיפול, ממוקד וללא חשש לדגים האחרים באקווריום משום שהם לא יכולים להידבק במחלה.

 

 

  1. החלפות מים- אחד הקריטריונים החשובים ביותר הוא שמירה על איכות המים. החלפות מים הוא תהליך שבו אנו מחליפים באופן סדיר מים ממי האקווריום (כ25 אחוז בדרך כלל), במים ברז או במי אוסמוזה בעת הצורך. החלפות מים עוזרות מאוד לשמירה על איכות מים טובה והן פעולת חובה בכל אקווריום.

 

המלצה: כאשר מחליפים מים, מומלץ להשתמש בתכשיר בשם "אנטי כלור" המנטרל את הכלור במי האקווריום והופך אותם למים מותאמים לצורכי הדגים. עדיף להשתמש באנטי כלור איכותי המנטרל גם מתכות, רעלים, וכ"ד.

 

 

  1. מניעת מצבי לחץ- אחד הגורמים לאי נוחות ומחלות דגים הוא לחץ מוגבר. מצבי לחץ מוגבר נגרמים מדברים כגון: טיפול פיזי לקוי בדג, שינויים מהירים של תאורה טמפרטורה ועוד…, אקלום לא מתאים לדג, דפיקות על חזית האקווריום, וכ"ד…

 

שימו לב שלמרות שלחץ הוא הרגשה, אצל דגים מחלות רבות ואף מוות נגרמים כתוצאה ממנו!.

 

 

  1. העברת דגים בטוחה- העברת דגים מאקווריום לאקווריום יכולה להיות מסוכנת מאוד אם לא נוהגים בכמה כללי זהירות!

 

א. חטאו את הרשת העוברת מאקווריום אחד לשני.

 

ב. אם יש תקציב לכך, עדיף שלכל אקווריום תהיה רשת משלו.

 

ג. העברת דגים מהחנות לאקווריום צריכה להיעשות בצורה עדינה על מנת למנוע לחץ מיותר אצל הדג.

 

 

  1. אוויר נקי- אחד הדברים שמגדלים לא מתחשבים בו ולא שמים לב אליו הוא האוויר בסביבתו של האקווריום. כאשר האקווריום בלי מכסה כל מה שיש באוויר מסביבו נכנס למים ומזיק לדגים.

 

כאשר יש מכסה התופעה גרועה לא פחות! משאבת האוויר שבאקווריום שואבת חלקיקי אבק ועשן סיגריות שישנם בחדר (אם יש), ומכניסה את כל הרעלים האלו ישירות לאקווריום! אם היו שואלים אותם אם הייתם מוציאים את עשן הסיגריה שלכם לתוך המים, הייתם אומרים לא! אך, לא חשבתם על כך שהוא נכנס ממילא כאשר משאבת האוייר שואבת אותו.

 

 

כמובן שישנם עוד קריטריונים לשימור אקווריום בריא רך אני חושב שאלו הם העיקריים שיעזרו לכם לשמור על אקווריום בריא, ושלא נזכרים לרוב ע"ימגדלים.

 

בהצלחה!

תוכן עניינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים רלוונטים מומלצים

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה