מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

הכנת אקווריום לקיץ

מדריך-  הכנת אקווריום לקיץ

 

הקיץ הגיע, כעת אנו צריכים לבדוק האם אנחנו מוכנים? מה אנחנו צריכים לעשות כדי שהדגים יעברו את הקיץ בשלום?

 

הקיץ טומן בחובו לא מעט מהמורות, לכן היננו נדרשים להתכונן אליו מראש. במאמר זה נדבר על איך בדיוק אנחנו מכינים את האקווריום שלנו לחודשי הקיץ החמים.

 

חימום
אם בחורף דאגנו שהמים יישארו מספיק חמים לדגים ולא יתקררו, בקיץ נדאג שהמים לא יתחממו מעל המותר.בקיץ המים מתחממים ומתאדים. האדים נשארים בין קו המים למכסה האקווריום [ אלא אם כן אין מכסה]. מגדלים רבים מגלים כי הטמפרטורה עלתה ל31 מעלות, דבר שאינו מתאים לגידול דגיהם. לכן, בקיץ אנו צריכים לדאוג לקרר את המים. ניתן להשתמש במאוורר מעל קו המים, המאוורר בעצם ייצור סירקולציה באוויר שמעל האקווריום ובכך האוויר המתחדש יקלוט את האדים שמעל קו המים ויפזר את החום בחלל החדר. ניתן גם להשתמש במקרר, אך קנייה זו יקרה ולא תתאים לכל אחד . שיטה נוספת,יצירתית, הינה לשים את צינור כניסת המים של הפילטר בתוך דלי ובדלי לשים בקבוקי קרח גדולים.

 

חלק מהמגדלים נוטים לחשוב שקוביית קרח תפתור את הבעיה, אך זו טעות. קוביית הקרח אמנם תקרר את המים, אבל יכולה ליצור כוויות קור ומחלת נקודות לבנות עקב שינוי דרסטי בטמפרטורה במקום בו היא נמצאת,כמו כן היא תחליש את הדג ותחשוף אותו למחלות נוספות. בנוסף,מגדלים רבים מוציאים את גוף החימום בקיץ, מניסיוני רצוי להשאיר את גוף החימום למקרה והטמפרטורה תצנח באחד הלילות. במידה והטמפרטורה מכוונת לפי הגוף חימום הוא פשוט לא יחמם.

 

הפסקות חשמל
בקיץ,עקב צריכה רבה של חשמל, יש הפסקות חשמל יזומות מחברת החשמל. לכן, אנו צריכים להכין את עצמנו כך שהאקווריום יוכל להמשיך לתפקד. יש להצטיידבשסתום אל חזור, כאשר בזמן הפסקת החשמל, המים לא יעלו מצינור האוויר אל המשאבה ויגרמו לקצר. בנוסף, רצוי להצטייד במשאבת אוויר נטענת/פועלת על סוללות, באמצעותה, מלאי החמצן במים לא יפחת עד שהחשמל יחזור.

 

החלפות מים
בקיץ,נבצע החלפות מים בדיוק כמו בחורף. רצוי לבצע החלפות מים במתכונת גדולה יותר לעיתים קרובות יותר, עקב האידוי המהיר של המים. לכן, בכדי שנבצע החלפות מים שלא יפגעו בדגים שלנו אנו צריכים לדאוג שהמים החדשים יהיו באותה טמפרטורה של המים באקווריום בכדי שלא נזמין את מחלת הנקודות הלבנות שנגרמת כתוצאה משינוי טמפרטורה. בכדי לדאוג שהמים החדשים יהיו באותה טמפרטורה, אפשר לקנותגוף חימום קטן, נוכל לדעת שהמים באותה טמפרטורה בעזרתמד חוםאו בזמן שהנורה בגוף החימום תכבה. מומלץ ללוות את החלפות המים עם שאיבות רפש.

 

העברת דגים מהחנות לאקווריום
בקיץ,כאשר אנו קונים דגים מהחנות, טמפרטורת המים בשקית יכולה לעלות עד 30 מעלות [הנחה סבירה שזה מה שיקרה] ובינתיים באקווריום הטמפרטורה הינה 26 מעלות. בכדי שהדג החדש לא יסבול ממחלה, חשוב להביא את הדג כמה שיותר מהר לאקווריום ולא להתעכב ולהשאירו בשקית זמן רב מכיוון שאז גם מלאי החמצן יגמר. בנוסף, מומלץ לבקש מהמוכר לפצל את הדגים לכמה שיותר שקיות בכדי שמלאי החמצן לא יתנדף לאוויר בגלל הטמפרטורה החמה. בזמן ההגעה הביתה, חשוב לאקלם את הדג לטמפרטורת המים, לכן יש להשאיר את השקית צפה במשך כ-10 דקות ולאחר מכן לערבב קצת מים מהאקווריום לשקית. את הדג יש להוציא עםרשתולא לשפוך את המים שבשקית לאקווריום.

 

 

חשוב מאוד שכל אחד ואחד מאיתנו, יכין את האקווריום שלו לקראת הקיץ וידאג שהדגים יוכלו להמשיך לשחות בהנאה. שימו לב כי מאמר זה מדבר על אקווריום מים מתוקים.

 

מומלץ לקרוא – מדריך – הכנת האקווריום לחורף

 

[הזכויות על המאמר שמורות לי, אין לפרסם את המאמר במקורות אחרים מלבד אתר פישי] .

 

 

תוכן עניינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים רלוונטים מומלצים

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה