מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

הכנת האקווריום לחורף

החורף מגיע בצעדי ענק ואנחנו צריכים לבדוק – האם האקווריום שלנו מוכן ?

הפסקות החשמל, הקור, הגשם והמים הקרים שבברז כולם יכולים להשפיע על האקווריום שלנו ולכן עלינו להתכונן וללמוד איך מתמודדים עם בעיות אלה.
חימום
בחורף הטמפרטורות יורדות בצורה משמעותית. אם בקיץ דאגנו שהטמפ' באקווריום גבוהה מידי, עכשיו אנחנו צריכים לדאוג שלא תיהיה נמוכה מידי!!
ככלל, אנחנו רוצים שגוף החימום יהיה בעוצמה של 1W לכל ליטר מים באקווריום. אקווריום 100 ליטר = גוף חימום בעוצמה 100W.
מניסיוני האישי אני ממליץ לא להסתפק בגוף חימום סיני זול. אחת הבעיות של גופי החימום הזולים הם שהתרמוסטט בגוף החימום נשרף ואז גוף החימום לא מפסיק לחמם!!! לא נעים להתעורר בבוקר ולראות מרק דגים באקווריום (מניסיון… ).
מה עושים ? קונים גוף חימום גרמני, אהיים, JBL, TETRA, כולם חברות טובות ואמינות עם גופי חימום מעולים.
למי שהפרוטה מצויה בכיסו, מומלץ לקנות 2 גופי חימום ולשים את שניהם יחד (לא, הם לא מחממים יותר, אבל אם אחד מתקלקל בחורף הטמפ' לא תצנח כי השני ימשיך לפעול).
הפסקות חשמל
מי לא מכיר את הפסקות החשמל בחורף בישראל ?
לשמחתנו, היום יש פתרונות לאקווריום שמצילים אותנו מפני מצב כזה. ניתן לקנות משאבת אוויר מופעלת על ידי סוללות ולמי שהפרוטה מצויה בכיסו גוף אל פסק אשר יכול לספק לאקווריום חשמל למספר שעות עד שהחשמל חוזר.
מחלות בחורף
בחורף, מחלת הנקודות הלבנות נוטה להתפרץ יותר פעמים באקווריום. הסיבה היא שינוי בטמפ' באקווריום. לא משנה כמה ננסה, לפעמים עושים טעויות ומשנים בטעות במהירות את הטמפ' באקווריום (למשל בהחלפת מים. בחורף המים מהברז ממש קרים ואנשים לפעמים לא שמים לב.)
המלצה שלי: לקנות תרופה לנקודות לבנות שתיהיה זמינה למצבים שכאלה. תרופה לנקודות לבנות ותרופות בכלל יש לקנות מחברה מוכרת בלבד ולא מחברות סיניות/תאילנדיות וכדומה.
החלפות מים
בחורף, חשוב מאוד לשים לב שהמים שאנחנו מכניסים לאקווריום בהחלפות המים שאנו עושים הם באותה הטמפ' כמו באקווריום.
טעות פה ואנחנו למעשה מזמינים מחלות באקווריום (נקודות לבנות).
מה עושים ? שמים קצת מים חמים בדלי של המים החדשים שאנחנו רוצים להכניס לאקווריום, מערבבים טוב טוב ובודקים עם מדחום. אם המים באותה הטמפ' כמו באקווריום מוסיפים אנטי כלור ומוזגים לאט לאט לאקווריום.
הובלת דגים מהחנות הביתה ואקלום
דמיינו מצב כזה. אתם הולכים לחנות הדגים, יוצאים עם כמה דגים בשקית והולכים הביתה. בדרך אתם לא שמים לב, אבל הטמפ' בשקית יורדת ויורדת… כשאתם מגיעים הביתה אתם שמים את השקית באקווריום והדגים חוטפים הלם כי הטמפ' בשקית היא (נניח) 19 מעלות ואילו באקווריום 28 מעלות. מה עושים ? לוקחים את הדגים בארגז קטן מקלקר או צידנית קטנה. כמובן   שאם חנות הדגים ממש קרובה לבית שלכם, או שמדובר ביום שאינו קר במיוחד הבעיה פחות מסוכנת, אבל בימים קרים במיוחד יש לשים לזה לב ולבצע אקלום יסודי ואיטי לדגים.
לסיכום,
החורף מציב בפנינו מספר אתגרים חדשים ועלינו להתכונן אליהם. יש להתכונן לגרוע ולקוות לטוב
בהצלחה

תוכן עניינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים רלוונטים מומלצים

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה