מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

התנך לחובב המתחיל

התנך לחובב המתחיל בבחירת חנות לדגי נוי

 

גם עם אתה לא מבין כלום אחרי קריאה של מאמר זה בדיקדוק אז תשכיל………

 

 

 

 

מי לא מכיר את חנויות דגי הנוי בהן יש דג מת ש"נדבק" לאזור שאיבת הפילטר וכל המים המסוננים באקווריום עוברים דרכו ….קשה להסביר מה הנזק שיגרום דג נגוע בחיידק באקווריום דגים ולמערכת סינון בחנות דגים בכלל ,אך אפשר לשער שמי שרכש דגים מאקווריום זה לא זכה לראות את הדגים שלו חיים ובריאים הרבה זמן .יכול להיות שגם לכם קרה שרכשתם דג שנראה בריא לחלוטין אך לאחר כשבוע חלה במחלה קשה שהדביקה את כל דגי האקווריום שלכם ואתם לא הבנתם מה הסיבה . מטרת הטיפים הבאים היא לתת לכם מפתחות לזיהוי חנות דגי נוי שכדאי לקנות ממנה דגים וכלים לזיהוי חנות דגים שצריך להתרחק ממנה.

דגים מתים באקווריום
חנות דגי נוי שדואגת לדגים תוציא דג שמת מאקווריום בהקדם האפשרי ,ובכך תמנע אפשרות של זיהום האקווריום והדבקת דגים אחרים במחלות . דגים שנגסו בדגים שמתו ממחלות פנימיות יידבקו וימותו אם לא יקבלו טיפול מתאים . הימנעו מחנויות דגים בהן יש דגים צפים או דגים מתים שנדבקו לאזור יניקת המשאבות .

חנות דגי נוי מוכרת דגים לא אוגרים ותוכים
מגדלי דגי נוי אוהבים חיות מחמד אך לרוב חנות דגי נוי טובה תמקד את פעילותה במכירת דגי נוי וציוד לאקווריום ולא תתפרס למכירת חיות מחמד אחרות . תחזוקת אקווריומים בחנויות דורשת השקעת זמן רב והבנה של צרכי הדגים ,גידול דגים זו התמחות . חנויות שמתפרסות למכירת חיות מחמד אחרות נוטות לזלזל בתחזוקת האקווריומים ואיכות ובריאות דגיהן נחותה .

איכות המים
קשה לדעת מה איכות מי האקווריום בחנות הדגים שממנה אתם רוצים לרכוש דגים , הזיהומים לא נראים לעין אך התנהגות לא שגרתית של דגים או תנועה מוזרה יכולים להעיד על איכות מים ירודה .הימנעו מרכישת דגים מחנות דגים שבה יש אקווריומים שבהם הדגים שוחים כאשר הסנפירים צמודים לגופם או אקווריומים שבהם הדגים נראים חלשים וצמודים למשאבות החמצן והפילטר .

הרכב הדגים באקווריומים בחנות
חנות דגי נוי ששומרת על בריאות דגיה תקפיד להפריד בין משפחות דגי נוי תוקפנים למשפחות דגים חברותיים . מספיק לצפות בהתנהגות הדגים כ-5 דקות אם אתם עדין לא יודעים להבחין בין דגים תוקפנים לדגים חברותיים – תנועה עצבנית של דגים באקווריום תעיד תוקפנות בקרב הדגים .

דגי מים קשים ומים רכים
אל תקנו מחנות שמחזיקה דגי אקווריום מים רכים עם דגי מים קשים ולהפך . אל תרכשו מחנות שמחזיקה דגי דיסקוס עם ציקלידים אפריקאים באותו אקווריום .

דגים חולים או פצועים
בדקו את מצב העור של הדגים מהאקווריום שממנו אתם רוצים לרכוש דגים . מחלות עור ופטריות מדבקות דגים אחרים ,ללא טיפול מתאים מחלות עור יגרמו לזיהומים קשים שיכולים להביא למותם של דגי נוי . חשוב לבדוק את מצב סנפירי הדגים , סנפירים אכולים יעידו על אפשרות למחלות זיהומיות באקווריום . אל תהיו הרפתקנים ואל תקנו מחנות שמוכרת דגי נוי מאקווריום שנגוע במחלות עור . ניסיון עובדי חנות הדגים עובדי חנות דגי נוי מנוסים יחסכו לכם כסף וימנעו מכם לבצע רכישות שטותיות ומיותרות .עובדים אלה יכוונו אתכם בבחירת דגים נכונה ובחירת ציוד במסגרת ציוד מוגדר. התרחקו מחנויות שמנסות לפתור לכם בעיות על ידי תרופות יקרות ובציוד שאינו תמיד רלוונטי עבורכם היוועצו בניסיונם של חברי פורומים וגלו אם עובדי החנות שאתם רוכשים ממנה מספיק מנוסים .
ישר מהחווה או היבואן
רכישה ישירות מחוות דגים או מהיבואן הם המצב האופטימאלי ברכישת דגים , אך מכיוון שחוות הדגים רחוקות מאזורי המגורים נאלץ לרכוש את הדגים מחנויות הדגים הקרובות למקום מגורינו . בעיקרון כל יד שעובר הדג גורמת לו לשינוי תנאי המים שהוא התרגל אליהם ותוציא אותו מאיזון קל עד קשה , אל תקנו דגים מחנות דגים שקנתה את דגיה מחנות דגים אחרת . נסו לקנות דגים שרוכשות את דגיהן ישירות מחוות דגים או מיבואנים , איך תדעו ? תשאלו בפורומים .

תחלופת דגים מהירה
תחלופת דגים מהירה בחנות מעידה על "טריות" הדגים . הצפיפות באקווריום בחנות גורמת לדגים לסבל , ככל שזמן השהייה של הדגים בחנות קצר יותר ככה ייטב לדגים .

הכי חשוב….

 


כמה ניסיון יש לעובדי החנות .???

תוכן עניינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים רלוונטים מומלצים

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה