מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

מאמר- שילוב סטינגריי באקווריום עם דגים

                                                      מאמר- שילוב סטינגריי באקווריום עם דגים

 

 

הקדמה:

 

במאמר נעסוק בשילוב סטינגריי(או בעברית, טריגון), אשר חי במים מתוקים, במיכל מתאים עם אוכלוסיה אשר לא תזיק או תפגע בדג. כמו כן במאמר נדבר על האוכלוסיה אשר תתאים לדג כך שלא יהיו פגיעות לשני הצדדים. נלמד על המיכל המתאים לדג וכן על אקלומו באקווריום עם דגים, איך ומה לעשות בשביל למנוע סטרס באקלום.

 

 

שלב א': בחירת אולוסיה-

 

דג הסטינגריי יכול להיות מאוד סקרן ומעט תוקפני. כיוון שהוא עלול להיות תוקפני כך צריכים  להיות שאר הדגים אשר משולבים וחיים עימו באותו המיכל. לכן, נצטרך לבחור אוכלוסיה אשר תתאים לדג.

 

דבר ראשון נצטרך לדעת על הדג, גודלו הסופי רמת תוקפנתו וצרכיו. סטינגריי דורש נפח של 450 ליטרים.  הדג מתעצבן מאוד בקלות ולהרגיזו זה פשוט, לכן האוכלוסיה תצטרך להיות אוכלוסיה אשר לא תאיים עליו ובכך נמנע סטרס מיותר. מומלץ לשלבו עם דגים שקטים ורגועים אך אפשר גם תוקפניים, בלי שום בעיה הדג ישתלב עם ארואנה פיקוק באס דג תנין ופאקו. בעצם השילוב יעשה מאז שהדגים קטנים אך הסטינגריי יהיה בוגר מהם בגיל ובגודל, נצטרך להביא את הסטינגריי צעיר כי הוא חזק יותר ( יחסית ) מבוגר וגם ניתן להרגילו לייבש שהוא קטן וככה אנחנו יכולים לבחור מה תהיה תזונתו לכל החיים.לתת לו להתאקלם בין חודשיים עד חצי שנה במיכל לבדו ואז לשלבו עם הדגים אשר בחרנו, במידה והדגים אשר בחרנו כוללים ארואנה פאקואים למינהם פיקוק באס וכדומה נצטרך להביא בגודל של חצי מגודל הסטינגריי, למה? בגלל שאם הם יתקפו את הסטינגריי הוא יתקוף חזרה זה יקרה פעם פעמיים שלוש ובסוף הם יבינו שלא שווה להם להתעסק איתו. עם זאת, לא נוכל לשלבו עם ניאונים, טטרות או גורמים קטנים, הוא עלול לאכול אותם (בשל גודלם הקטן), בגלל הבעיה הזו נצטרך למצוא דגים אשר נדע מה גדולם הסופי ומה רמת תוקפנותם. כמובן שיש לבדוק שערכי המים דומים( PH).

 

 

 

ועכשיו אתמקד בבחירת הסטינגריי-

 

בחירת הסטינגריי חייבת להעשות ללא לחץ, מהירות או פזיזות כלשהי(מניסיון), תזכרו החיפזון מהשטן. יש לשאול אם הדג נולד בארץ או טבע, לבדוק שאינו פצוע או מתנשם מהר. יש לראות שהוא אוכל תקין וטוב, ומה הוא אוכל. יש לשים לב לזימיו אם הוא מתנשף מהר או לא. הוא אמור לנוע ולנשום לאט לאט. מה צבע הצואה, רוב סוגי הסטינגריי מורגלים לאוכל קפוא שהוא בדרך כלל תולעי דם, צבע הצואה של הדג אמור להיות אדום עד חום כהה ואם הוא אוכל יבש זה עניין אחר כי לכל אוכל יש צואה שונה. לראות אם אין עליו טפילים כמו בתמונה הבאה(הטפילים בדרך כלל באים מהאכלה בדגי זהב).

 

תמונה של הדג החולה בטפיל:

תמונה של 5834 3878544380269572600

הטפיל:

תמונה של 5834 927663205250291000

שלב ב': בחירת מיכל מתאים-

 

לאחר שבדקנו, חשבנו, התייעצנו והגענו למצב שאנו יודעים מה האוכלוסייה שלנו, נתחיל בבחירת מיכל אשר יתאים לסטינגריי ולשותפיו. לסטינגריי יותר חשוב אורך ורוחב בגלל שהדג 90% מזמנו מבלה בקרקעית. לכן, יש לחשוב בהיגיון על הפרטים הללו ופחות להתחשב בגובה. לרוב הסטינגריים מומלץ מיכל של מינימום:

 

אורך: 150 ס"מ.

 

גובה ללא שותפים: 45 ס"מ.

 

גובה כולל שותפים: 60  ס"מ.

 

עומק: 50 ס"מ.

 

כל המידות שניתנו הן מינימום, אל תשים לעצמך רגליים תשאף לכמה שיותר גדול ומפותח!

 

 

שלב ג': בחירת הציוד-

 

בחירת הציוד היא דבר חשוב מאוד. הציוד צריך להיות ציוד אשר ימשיך לתפקד בצורה הטובה ביותר, גם לאורך זמן. תמיד עדיף להשקיע 500 ₪ על פילטר טוב שיספק אותנו למספר שנים, ולא להשקיע 350 ₪ על פילטר אשר בעוד שנה וחצי יתקלקל ונאלץ לקנות אחד חדש במחיר כזה או חדש במחיר 500 ₪. לכן ציוד הוא דבר שיש לשים עליו דגש ולקנות את הטוב ביותר.

 

פילטרציה מומלצת לדג היא פילטר אשר יעשה לנו את המיכל לפחות  5 פעמים. זאת אומרת שאם המיכל שלנו 300 ליטר אז נצטרך פילטר שיעשה לנו מעל 1500 ליטר לשעה.

 

כמו הפילטציה שהיא חשובה לנו, לא פחות חשוב לנו חימצון המים.

 

חמצון המים יכול להעשות עם ראש כוח, יציאת הפילטר החיצוני, או משאבת אוויר, לרוב נוטים להשתמש במשאבת אוויר בגלל שהסטינגריי אוהב זרמים חלשים.

 

בשביל לשמור על טבעיות רוב המגדלים משתמשים ביציאת הפילטר החיצוני או בראש כוח, או במשאבת גלים, למרות זאת, הסטינגריים אוהבים זרמי מים נעימים ולכן שימוש באפשרות היוצרת זרמים חזקים אינה מומלצת, לכן משאבת האוויר יכולה להיות פתרון טוב יותר. אבל הוא יעדיך שיהיה זרם חלש יחסית במים, משאבת גלים תעשה את העבודה.

 

מניסיון של חימום, תשתמשו בגוף חימום גרמני, טווח טמפרטורות המים הן 24-29.

 

מומלץ מד חום עם כספית, הכי מדויק והכי טוב, כזה:

תמונה של 5834 1038451274087108700

לגבי תאורה, תאורה אמורה להיות עמומה בשביל לדמות את סביבתו הטבעית של הדג הציוד החשמלי הנדרש הוא-

 

* ראש כוח העושה פי 3 מנפח האקווריום.

 

* פילטר חיצוני העושה מינימום פי 5 מנפח האקווריום.

 

* גוף חימום.

 

* תאורה עמומה.

 

 

שלב ד': עיצוב המיכל-

 

בעצם… מהו אקווריום, מה היא מהותו?! אז לכל מי שלא יודע אקווריום אינו קופסה מזכוכית אשר אפשר לשים בה דגים וחצץ צהוב/אדום/כתום/ורוד או כל צבע אחר וספינות מפלסטיק וכל השטויות הלא טבעיות האלה ( מי שלא יודע חצץ חייב להיות טבעי ).

 

 בעצם אקווריום נועד בשביל לשתף אותנו, בני האדם בחוויה הנקראת טבע. אקווריום בבית הינו פיסה מהטבע הנמצאת אצלנו, ואינה דורשת טיסה של מאות קילומטר רק בכדי לחזות בה. לכן יש לסדר את האקווריום בצורה טבעית ויפה וכמובן חיננית.

 

הבעיה שלנו כעת היא דג הסטינגריי – הדג עלול להיפצע לכן אין לשים באקווריום שלנו דברים חדים או כל דבר אחר בסגנון. לגבי החצץ יש לשים אך ורק חול ולא שום מצע אחר. לגבי הוספת פרטים כלשהם לאקווריום, אפשר לשים גזעים וחלוקי נחל כבדים אשר הסטינגריי לא יכול לעבור מתחתיהם ולהיתקע, או להפצע מהם.  עכשיו, יש לשים את הרקע. בדרך כלל בהתחלה שמים את הרקע כמו שצריך בעדינות לוקחים את הזמן, לסטינגריי לא משנה סוגו תמיד מומלץ רקע שחור (מניסיון ), הרקע מבליט ומשפר את צבעיו של הדג, אבל יש כאלו שמעדיפים כחול, יש לשים לב לאוכלוסיה שבמיכל שהרקע גם יפיק מהם דוגמנים.

 

 

שלב ה': הוספת דגים למיכל-

 

לאחר חודש שהדג בריא, ניזון טוב, נראה טוב, יצא מהסטרס, מפגין צבעים אפשר להוסיף את הדגים שבהתחלה(בהתחלה- שלב א') דיברנו עליהם. יש לבדוק מספר ימים את הדגים, לראות שאינם חולים, שאינם עם בעיות כלשהם ולבדוק שהכל תקין מומלץ להגיע לחנות ולדבר עם המוכר שיראה שאתם רציניים ולא חבר'ה אשר סתם חופרים לא ולא קונים כלום, בשביל שיקח אתכם ברצינות שלמו לו מחצית מהכסף על כל דג ותגידו לו שאתם רוצים שהדג יהיה שמור בצד לכם ולהסתכל שהכל תקין איתו מספר ימים אחדים. בהתחלה תביאו שני דגים. תנו להם לחיות שבועיים עם הסטינגריי. שהכל תקין והכל טוב. לאחר מכן תוסיפו עוד דגים ותחכו עוד שבועיים כדי לראות שאין מריבות בין הסטינגריי לדגים ובין הדגים לדגים. כך הלאה והלאה והלאה…

 

 

 

כמובן… שתוכלו להיתקל בבעיה כלשהי עם אותו סוג דגים, לכן תמיד לפני שאתם קונים את הדגים מאותו הסוג המסוים, יש להכין קרטינה:

 

 

 

א- מאמר בנושא-https://www.fishy.co.il/forum.asp?postid=24102&l=101335

 

ב- הסבר קטן שלי- אקווריום בידוד אשר שמים בו דגים חולים, פצועים, דגים אשר מזיקים פוגעים וכדומה…

 

 

 

לסיכום:

 

סטינגריי האו דג רגיש ויש לשלבו במיכל כמו שצריך, עם שותפים מותאמים.

 

לא לשכוח: זה דג ממש ממש עדין לכן יש לשלבו בהתאם!

 

 

 

מקווה שנהנתם!

 

*מאושר ע"י צוות פישי

 

אין להעתיק או להשתמש/לפרסם את המאמר במקום שאינו פישי, כל הזכויות שמורות לי!

תוכן עניינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים רלוונטים מומלצים

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה