מופעי הדיסקוס

מאמר- מופעי הדיסקוס

כללי על הדיסקוס:
דגי הדיסקוס חיים בנהר האמזונס, והופיעו לראשונה בשנת 1840 ע"י ד"ר האקל. אך בכל זאת, דגי הדיסקוס החלו להופיע לראשונה בתערוכות בהמבורג, (מערב גרמניה) בשנת 1921. עד לפני 20 שנה דגי הדיסקוס היו מאוד נדירים אצל מגדלים בעולם, ובעסקים בכלל. בטבע ישנם רק 4 מינים של דגי הדיסקוס. אז נמעיט במילים, ונתחיל !
דיסקוסים בטבע:
דיסקוס חום, Symphysodon Aequifasciatus Axelrodi
צבע גופו הינו חום, ולעיתים קרובות על צבע הבסיס תשב שכבת צבע נוספת בצבע מיטאלי. שכבה זאת נמצאת בעיקר באזור הראש, ,הסנפירים והזנב. זן זה יעדיף טמפרטורה של 25-28 מעלות צלזיוס.
דיסקוס כחול, Symphysodon Aequifasciatus Haraldi
בדומה לדיסקוס החום, צבע הבסיס הינו חום, ולעיתים עליו שכבה נוספת של צבע מטאלי. השונה ההוא שהצבע המטאלי יכסה את רוב גופו של הדג. זן זה יעדיף טמפרטורה של 28-30 מעלות צלזיוס.
דיסקוס ירוק, Aequifasciatus Symphysodon Aequifasciatus
שכבת הבסיס של זן זה היא חומה \ אדמדמה. שכבת המשנה היינה בעלת צבע ירוק-כחול. ושוב, השכבה המשנית מכסה את רוב גופו של הדג. בשכבה המשנית ישנם פסים שקופים הנותנים לנו לראות את צבעי הבסיס של הדג. זן זה יעדיף 28-31 מעלות צלזיוס.
דיסקוס האקל, Symphysodon Discus
שכבת הבסיס של דג זה היינה בצבע חום בהיר. על שכבה זו מונחת שכבה נוספת בצבע בהיר. סימן ההיכר הבולט ביותר אצל דג ההאקל הוא הפס השחור והעבה החוצה את גופו של הדג לגובה. זן זה יעדיף טמפרטורה של28-30 מעלות צלזיוס.
וכמו רוב בעלי החיים, קיימות גם וריאציות מלאכותיות:
כחול טורקיז, blue turqoise
לדג זה צבע כחול בוהק, וצבע גופו של זן זה הוא כחול. על השכבה הכחולה ישנה טקסטורה של פסים אדומים. נוצר בארה"ב ע"י ג'ק וטלי. זן זה ידוע גם בקצב גדילתו המהיר בהשוואה לשאר הזנים.
אדום טורקיז, red turqoise
לדיסקוס זה צבע טורקיז מטאלי. שכבת הבסיס היינה שכבה אדומה, אשר עליה מונחת שכבה נוספת בצבע טורקיז. שכבה זו משקפת את שכבת הבסיס ע"י פסים חסרי צבע. פותח בגרמניה ע"י ד"ר אדוארד.
דם יונה, pigeon blood
לזן זה קיימות עשרות וריאציות צבע, שכבת הבסיס היינה אדום \ כתום, ועל שכבה זו קיימת שכבה נוספת בצבע לבן (לרוב). לדג זה קיימים הרבה פעמים זנב שחור ועיניים אדומות. נוצר בתאילנד ע"י ד"ר קיטי.
כחול יהלום (בלו דיימונד), blue diamond
לזן זה צבע כחול אחיד על כל גופו, שכבת הבסיס הנה צהובה אך היא בלתי נראית. ועל שכבה זו קיימת השכבה הכחולה איתה הוא מזדהה. זן זה התבסס על הזן כחול טורקיז. נוצר בהונג קונג ומלזיה. נוצר בשנת 1989 לערך.
עור נחש, snake skin
חוקרים ממלזיה הבחינו בשנת 1994 שלדג הדיסקוס שהצליחו להרבות יש 14 פסי אורך במקום 9. דגים אלו הורבו וכיום קיימים המון סוגים של עור הנחש.
סנו וויט (סנואו וייט), snow white
זן זה פותח במלזיה בשנת 1995 ע"י רוברט, רוברט שם לב שזוג דגי הטבע שלו הטילו דגיגים לבקנים, ללא פיגמנט צבע.
גולדן, golden
זן זה נוצר ע"י קים, מגדל ממלזיה שזיווג זוג דגי דיסקוס חום. לרוב זן זה יהיה עם עיניים אדומות וסנפיר חזה שקוף.
סאן מרה, san merah
זן זה פותח ע"י סאן, מגדל ממלזיה בשנת 1992. זן זה פותח ע"י זוג דגי טבע בעלי 5 פסי אורך. מטרתו של סאן היה לפתח זן אדום בלי שום טקסטורות צבע.
ילוו אלבינו, yellow elbbino
זן זה נוצר בשנת 2000, אך לא ידוע הארץ והמפתח של דג זה. הדג מאופיין בצבע גוף לבן, ועליו נמשכים פסים צהובים. יעדיף 28-30 מעלות צלזיוס
נקודות (ספוטד), spotted
בשנת 1994 נוצר דג זה בצבע בסיס לבן, ועליו נקודות ומעט פסים אדומים. ההזדווגות של זן זה הצליחה, וכיום קיימות עשרות ווריאציות צבע לזן זה.
גוסט, ghost
זן זה פותח בשנת 2000 במלזיה, ע"י ד"ר גוסטב, נוצר ע"י דיסקוס ילוו אלבינו ודיסקוס בלו דיימונד. יעדיף טמפרטורה של 29-31 מעלות צלזיוס.
וכמובן קיימים עוד עשרות עד מאות זנים של דגי הדיסקוס, אך אלה העיקריים..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה