ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

מחלות דגים - פנגוס פה / סנפיר

גיא - מנהל


שם מדעי
Columnaris Disease (Mouth rot / Mouth fungus / Fin rot)

דגים בסכנה
כל זני הדגים רגישים למחלה זאת, בעיקר גופים, מולים ובוטיות.

גורמים למחלה
החיידק Flexibacter columnaris הוא הגורם למחלת הפונגוס אצל דגי נוי. חיידק זה נפוץ באקווריומים ברחבי העולם ובדגים בחנויות. הוא אינו תוקף את הדגים בדרך כלל אך כאשר מתרחש שינויי חד בטמפרטורה באקווריום, רמות גבוהות של אמוניה ורעלים במים הוא נעשה מסוכן לדגים.

זיהוי המחלה
כתם או שפשוף לבן או אפור מופיע על גוף הדג. לעיתים יופיעו סימני שחיקה סביב הכתם ותתפתח אדמומיות. אובדן צבע אצל הדגים עלול להתרחש ונשימה מואצת או ריקבון של הסנפירים של הדג שכיחים גם הם. אצל זני דגים משריצי חיים ניתן לראות לעיתים \\"שחיה במקום\\", הדג שוחה אבל לא מתקדם. כאשר חיידק זה פוגע באזור הפה בצורה קשה, השפה התחתונה תראה אכולה.

מניעת המחלה
המנע מהאכלת יתר ומשינויים חדים בטמפרטורה באקווריום.

טיפול במחלה
תרופות אנטי בקטריאליות יעזרו, אך חלק יהיו יעילות יותר מאחרות. תרופות מבוססות נחושת יעזרו גם הן. אנטיביוטיקה היא הטיפול הטוב ביותר אך קשה יותר להשגה ובדרך כלל ניתן להשיגה רק דרך ווטרינר.

 · 

M.b


יש לי שאלה חברים. 
יש לי דג ממש קטן בצבע וורוד אני לא יודע איך השם שלו אבל הוא ממש זוהר בתאורת RGB העניין הוא שאחד מהדצדדים שהדג נושם פשוט נכרת/נאכל לא יודע מה בדיוק קרה לו.. הפחד שלי שה ממחלה ושהוא ידביק לי את כל האקווריום הדג מתנהג כרגיל שוחה נהנה מבסוט אבל אני עדיין חושש יש למישהו תשובה בנושא אני אשמח :) 

 · 

טירון מורעל


אני חושש שזה קיים אצלי באקווריום.
משהוא מכיר שם של תרופה שאפשר לתת?
או טיפול אחר(מלח? טמפ' גבוהות יותר?...)
האם זה בדבק?
מת לי כבר כל הלהקה של פונטיוס דנאסוני כמה נאונים וכמה גופים 

 · 

דגיג


גם לי כנראה יש את המחלה.... יש לי דג חתול וגופים ובוטיה באקווריום ... מישהו יכול להסביר איך לטפל בצורה ביתית ? אולי יש עוד שיטות חוץ מתרופה ? 

 · 

דג דגים


יש לי דג נקבה גופי , היא חולה יומיים לכן הפרדתי אותה מהאקוורים שלה , הייתה לה נפיחות גדולה בעיניים ויש לה ריקבון סנפירים מאתמול, מה עלי לעשות? למה העיניים שלה כחולים? · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד