ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

החלפת פחם בפילטר חיצוני

מייקל


האקווריום שלי מכיל 350 ליטר מים 
נאמר לי ע״י איש מקצוע בעל חנות גדולה בארץ ששקית של פחם פעיל שקניתי שרשום עליה שהיא ל-210 ליטר לטענתו אני לא צריך לשים יותר מזה למרות שהאקווריום שלי הוא 350 ליטר .
האם זה נכון ? אציין שהפחם   ביו-כם זורב של חברת API

 · 

liran


שלום וברכה, יש לעבוד ולהסתמך לפי ההוראות של היצרן שמייצר את המוצר והוא אומר לכמה ליטר המוצר מספיק, אני לא משתמש ככ בפחם רק מידי פעם ולא באופן קבוע (מים עכורים וכו) ומסתפק בהחלפות מים טובות ,כי אין זה חובה באקווריום, אבל יודע שכתוב כמה גרם לכמה ליטר יש להשתמש היצרן יודע הכי טוב והייתי מסמך רק על זה מה גם יש פה הפרש הפחם מספיק ל210 ליטר והאקווריום שלך 350 ליטר לפי דעתי אולי הפחם יעשה את העבודה אבל לא בצורה מיטיבית.

 · 

מייקל


אבל אם יש לך פילטר חיצוני אז אתה חייב להחליף מדיות פעם בכמה חודשים ולא רק מתי שהמים עכורים .כל מדיה שנמצאת בפילטר יש לה תפקיד אחר.
כיום הפחם הפעיל שלי מתפקד כבר חודשיים וחצי הפילטר החיצוני ואני מאמין שבזכותו המים לא עכורים ,בלי שום קשר גם מונע רעלים וכאלה . 
אם לפי כמות הזמן שהפחם שלי בשימוש והמים לא עכורים ועברו מעל חודשיים והכמות הפחם מתאימה לפי הוראות יצרן ל-210 ליטר למרות שיש לי 350 ליטר, אז באמת אין מה ללכת לפי הוראות יצרן. כי למעשה שמתי פחות פחם ביחס לכמות הליטרים באקווריום ועדיין האקווריום נקי .

 · 

liran


יש הגבלה כמה פחם פעיל יכול סהכ עד שהוא מתבלה והופך לבלתי שמיש לספוח דרכו וכל כמה זמן להחליף ואני יודע שהולכים בפחם לפי מה שהיצרן אומר כמה כמות לכמה ליטר וכל כמה זמן להחליף לכן אמרתי שיש להסתמך על היצרן ובגלל זה התבססתי בתשובה שלי על זה,אם מניסיון שלך אז זה משהו אחר... רק אומר שהדעות חלוקות ויש כמה שיטות בתחביב שלנו לגבי שימוש בפחם באקווריום ,יש כאלה שטוענים שזה חשוב מאוד וצריך להשתמש ויש כאלה שלא משתמשים כלל(ולא שמים בפילטר) או רק לפעמים (שיש תרופה במים ורוצים לספוח,גזע עץ שגורם למים להצהיב ,פריחת בקטריות וכו) אני אישית משתמש רק במקרה חירום ולא באופן שוטף השתמשתי פעם אחרונה לפני כמה חודשים שעשיתי שינוי באקווריום והמים היו עכורים כמה ימים בכללית המים שלי צלולים ונקיים.

 · 
2 אנשים אהבו את זה

מייקל


תודה על התשובה 

 · 

liran


בשמחה רבה 

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד