ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

ירקת במים

אלונה


היי, 

לפני כשבועיים נהייתה לי ירקת די רצינית במים עצמם באקווריום. 
אשמח להצעות לדברים שיוכלו לעזור לי לטפל בזה. מדובר באקווריום של 160 ליטר שפועל כבר שנה, מכיל בתוכו 6 שליירים והיה טלסקופ אחד שמת לפני כמה ימים. בנוסף יש בו דגי גרא רופה (עגלסת הנחלים) וכמה קורידורס ברוזנה. ניסיתי לשים בפילטר סופח פוספאט וסיליקאט כי אולי זה היה עוזר למזער את הירקת אבל הוא לא עזר כל-כך. 
מה אני יכולה לעשות? 

 · 

liran


הוכנס משהו לאחרונה שזה קרה?יכול להיות שהמיכל חשוף לשמש? תאורה של האקווריום יותר מידי או משהו כזה או אחר-בכל מקרה להוריד שעות תאורה אם אין צמחים חיים ועד 3 שעות ביום אולי זה יכול להועיל לפחות לטווח הקצר(יש סיכוי שמזרז הירוקת "הגרעין" נמצא במים אבל יהיה פחות פעיל כתוצאה מכך עד שהאקווריום יתאזן בזכות התכשיר) בדיקת ערכי מים- דגי זהב מלכלכלים מאוד את המים ומעלים את הערכים שגורמים לעידוד הירוקת , לעבוד בהתאם לתכשיר והוראותיו ולנקות כמה שיותר פיזית את האצה . 

 · 

אלונה


היי, לא הכנסתי דגים או כל דבר אחר, שימוש רגיל בבקטריה ומרכך למים. את התאורה הורדתי בימים הראשונים ל-4 שעות ביום האמת ואין אור שמש בכלל באיזור הזה. במידה ולא יהיה שיפור, יש תכשירים שמסייעים בפתרון לכך? 

 · 

liran


מעולה לגבי התאורה , יש מגוון של תכשירים נגד אצות מה שכן חשוב לקרוא אמצעי שימוש ולראות אם זה מתאים לאקווריום שיש לך ולשים לב יש תכשירים  לאקווריומים ולבריכות זה הבדל... להמעיט בהאכלות ולנסות אולי להביא דג שאוכל אצות(פלקו קטן וכאלה) אולי ויעזור ויתן חיזוק פתרון ביולוגי ולא כימי כמה שפחות הייתי מאכלס עוד יותר מידי דגים בנפח הזה עם הדגים שכבר יש לך כרגע, אפשר חילזון שיאכל אצות אם קיים בחנות .

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד