ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

עזרה דחופה - בעיית חלזונות

רוני123


בימים האחרונים הרמתי אקווריום 50 ליטר עם לא מעט צמחייה, כנראה שבאחד הצמחים התחבא חלזון קטנטן שלא שמתי לב אליו ועכשיו אחרי הסתכלות יסודית זהיתי 7-8 חלזונות פצפונים כאלה. מה אפשר לעשות בשביל למנוע מה7 להפוך ל100? יש איזה דג שאוכל אותם שיכול לחיות ב50 ליטר? יש תכשיר כלשהו שהורג אותם? כרגע ממה שנראה לי יש הרבה על צמח גבעול בחלק האחורי של האקווריום אבל ראיתי אחד על הזכוכית הקדמית אז אני לא יודע אם להוציא את הצמח יציל אותי. (דרך אגב כרגע באקווריום יש 5 אוטוצינקלוס)

 · 

אורן1807 - חבר צוות


הוצאת החלזונות ידנית בשעות החשכה שהם מטפסים על הזכוכית.
חילזון הלנה אוכל חלזונות.
לפני הכנסת צמחים לאקווריום מבצעים חיטוי להשמדת חלזונות וביצים.

 · 

רוני123


מה לגבי בוטיה ננסית? אפשר להביא איזה צמד ל50 ליטר שלי או שהם גדולים מידי?
וחלזון הלנה לא יתרבה מהר גם כן?

 · 

liran


לפי דעתי לא הייתי ממליץ לאכלס במיכל שיש לך כרגע בוטיה גם לפי הנפח הוא דורש כ100 ליטר לפחות, לגבי ההלנה למיטב הבנתי והידע שלי שהצאצאים לא ככ שורדים/תמיד שורדים באקווריום לאורך זמן ובטח שלא מתרבים בכמות ובקצב של החילזון שיש לך שנחשב גם כטפיל, מקסימום אפשר להביא לתקופה קצרה ואז לראות מה עושים איתם(מכירה,מסירה ,העברה וכו )אפשר קודם לנסות לדלל ידנית לפני רכישת החילזון הלנה.. שים לב במידה ובחרת בחילזון ההלנה לראות שהוא לא מת מרעב ולא להסתמך /תמיד להסתמך על זה שהוא יאכל את החילזונות האלה הלא רצויים.

 · 

רוני123


תודה על העזרה, הוצאתי את הצמח עליו היו כל החלזונות. יום אחרי ראיתי 2 באקווריום והוצאתי אותם, מאז עבר כבר שבוע פחות או יותר ולא ראיתי בכלל באקווריום טפו טפו טפו.

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד