ברבוס מוזהב

שם בעברית

ברבוס מוזהב

שם לועזי

Gold Barb

שם מדעי

Puntius sachsi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

סין, סינגפור

נפח אק' מומלץ

לפחות 70 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 9 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

 

כללי

הברבוס המוזהב מאופיין בצבע זהוב מתכתי, סנפירים אדומים, בטן לבנה ופס של נקודות ירקרקות אשר חוצה את גופו. הברבוס המוזהב הוא בין הדגים המוכרים בתחום אשר אופיו השקט ועמידותו הפכו אותו לנפוץ ומועדף בקרב החובבים. יש להבדיל את הדג מן דג דומה בשם Puntius gelius אשר דומה לו כמעט ב100%. בטבע הברבוס ממוזהב שוחה בקבוצות עצומות על מנת להתגונן מפני טורפים. מקורו של הבארב הזהב הוא בנהרות ונחלים בסין וסינגפור.

 

גידול באקווריום

נפח אקווריום מנמלי הוא של 70 ליטר, הברבוס המוזהב יהיה מאושר באקווריום עם צמחייה רבה ועצי סחף יחד עם מערות אשר יספקו לו תחושה של בטחון. דג קשוח מאד ולכן יתאים למתחילים בתחום. זרם קל באקווריום ידמה את הסביבה הטבעית שלו. הברבוס מוזהב יעדיף מרחב שחייה גדול.

 

שותפים מתאימים

הברבוס המוזהב הוא דג להקה שצריך להקה של 4 דגים, ככל שהלהקה תמנה יותר פריטים הם יהיו עם יותר ביטחון ויהיו יותר פעילים. הברבוס מוזהב הוא דג אשר אינו יכול להגן על עצמו ולכן ישולב טוב רק עם דגים שקטים בגודלו. דג זה מושלם לאקווריום קיבוצי מאחר והוא שקט ורגוע. ניתן לשלבו עם מגוון רחב של דגים ללא חשש.

 

זיהוי בין המינים

הזכר יותר צבעוני מהנקבה אך אפשר לזהות אותה בוודאות רק כאשר היא ברבייה.

 

רבייה

יש להעלות קצת את הטמפרטורה באקווריום וליצור הרבה מקומות מסתור, הנקבה תטיל את הביצים בצורה מפוזרת. הביצים יבקעו לאחר מספר ימים. יש להוציא את ההורים כדי שלא יאכלו את הדגיגים/ביצים. ניתן להאכיל את הדגיגים באינזופוריה ובארטמיה ובמזון טחון של ההורים.

 

מזון מומלץ

הדג הוא אומניבור, כלומר אוכל כל. בטבע הוא יאכל צמחים וחרקים קטנים. באקווריום הוא יאכל בשמחה מזון גרגירים איכותי ויש לגוון בין המזון הצמחי לבשרי. פינוק טוב יהיה מזון חי כמו תולעי דם. הדגים הצעירים יאכלו מזון של בוגרים רק טחון. יש להאכיל 2-3 פעמים ביום בקמות שהם יגמרו תוך כחצי דקה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן