חילזון תפוח ענק

שם בעברית

חילזון תפוח ענק

שם לועזי

Titan Apple snail

שם מדעי

Pomacea(pomacea) haustrum

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חלזונות

מקור

דרום אמריקה-בוליביה,פרו וברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 30 מעלות

חומציות מים

6.5 – 8 pH

מליחות מים

כללי

חילזון תפוח ענק הינו החילזון הגדול ביותר ממשפחת חלזונות התפוח.צבע קונכייתו של חילזון התפוח הענק הינו חום צהבהב ועליהם ישנם פסים שחורים. לא מומלץ לשכן חילזון זה באקווריום צמחיה שכן הוא יאכל כל דבר שיכנס לפיו. גודלו הסופי של חילזון התפוח הענק מגיע ל-12 ס"מ, מקורו של חילזון תפוח ענק הינו בדרום אמריקה, בוליביה, ברזיל ופרו.

 

גידול באקווריום

חילזון תפוח ענק אינו בררן בכל הנוגע לתנאי אקווריום, לא מומלץ לשכנו באקווריום צמחיה שכן יאכל את כל מה שיכנס לפיו. יש לשכנו באקווריום בעל מכסה סגור היטב מהסיבה שיש לו נטייה לטייל מחוץ לאקווריום וכך למצוא את מותו. כאשר משתמשים בתרופות יש להפריד את חילזון התפוח הענק לאקווריום נפרד,תרופות הינם קטלניות ביותר לחלזונות. טמפרטורת המים צריכה להיות 20-30 מעלות צלזיוס,חומציות המים צריכה להיות 6.5-8.0.

 

שותפים מתאימים

חילזון תפוח ענק הינו חילזון שקט ורגוע,למרות גודלו הגדול אין לשכן אותו באקווריום עם ציקלידים שכן הם ימצאו בו חטיף טעים.יש לשכן אותו באקווריום עם דגים שקטים ורגועים כמוהו. אבונפחות ובוטיות וחילזון הלנה יאכלו אותו. שותפים טובים יהיו משריצי חיים,קורידורסים,טטרות, קשתות ועוד.

 

זיהוי בין המינים

הנקבות גדולות מהזכרים,קצוות הקונכייה של הזכרים הינם מעוגלים ושל הנקבות שטוחים.

 

רבייה

על מנת שתהיה רבייה באקווריום הביתי,יש לשכן זכר ונקבה באקווריום רבייה נפרד רק לשניהם. חילזון תפוח ענק מניח את ביציו מחוץ למי האקווריום.הנקבה תדביק ביצים בצבע ירוק צהבהב על זכוכית האקווריום או מקום שקרוב לשפת המים והינו קשיח והזכר יעלה ויפרה את הביצים.כעבור שבוע הביצים יבקעו.

 

מזון מומלץ

חילזון תפוח ענק הינו אוכל כל,יש לדאוג לספק לו מזון צמחי באופן מסודר וקבוע,שכן אם לא יגמר לו המזון והחילזון ימות מרעב. טבליות מסחריות שוקעות איכותיות על בסיס צמחי יהיו מצוינות כמזון קבוע אותו יש לספק לחילזון התפוח הענק.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן