טטרה מערות עיוור

שם בעברית

טטרה מערות עיוור

שם לועזי

Blind cave tetra

שם מדעי

Astyanax jordani

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

צפון אמריקה- מקסיקו, טקסס, פנמה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 9 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 25 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הטררה מערות עיוור מגיע אלינו מצפון אמריקה ממקסיקו מטקסס ופנמה, ממקורות מים מתוקים. הטטרה מערות עיוור מצוי במקומות עמוקים יחסית. הטטרה מערות עיוור לא סתם קיבל את שמו והוא באמת עיוור וחוש ריחו מפותח במיוחד וכך הוא מגיע למזונו ויודע לנווט עצמו, בנוסף לכך בראשו יש מספר גבוהה של איברי חישה שגם הם עוזרם לו לנוע ממקום למקום, בכללי לאחר לידתם של הדגים הם רואים, ובהמשך חייהם (לאחר מספר שבועות) העיניים "נופלות" להם והם מאבדים את ראיתם. הטטרה מערות עיוור בכל גוף אפור ורדרד עם עניין שגם זה צבעם. בטבע הטטרה מערות עיוור מגיע לגודל של בערך 10 ס"מ ומצוי בלהקו של כמות גדולה יחסית של פריטים.

גידול באקווריום

הטטרה מערות עיוור הוא דג חזק במיוחד ומתאים ללא ספק כלשהו למתחילים בתחום. הטטרה מערות עיוור דורש אקווריום בנפח של החל מ- 50 ליטרים עם שלל מקומות מסתור כמו גזעים, צמחייה גבוהה וצמחייה צפה, נקיקים, מערות וכדומה, בנוסף לכך לצורך ה"יופי" של האקווריום ניתן לדמות את סביבת הדג ולשים תאורה עמומה יחסית. הטטרה מערות עיוור הוא דג חזק במיוחד אך ידרוש תנאים מינימלים של מערת פילטרציה טובה והחלפות מים, החלפת מים של כפעם בשבוע-שבועיים מומלצת מאוד, החלפה של 30% תהיה מעולה, בנוסף שאיבות רפש פעם בחודש מומלץ מאוד. פילטרציה בינונית היא חובה, יש לשים לב שלא יוצרו זרמים חזקים שיפריעו לטטרה מעות עיוור לנוע ולחיות בכללי.

שותפים מתאימים

הטטרה מערות עיוור הוא די רגוע ושקט. ניתן לשלבו עם עוד טטרות וניאונים, גופים, גורמים ודגים שקטנים ורגועים שלא יפגעו בו. יש לשלב באקווריום לפחות ארבעה עד חמישה פריטים של טטרה מערות עיוור (מומלץ כמה שיותר) על מנת להפחית סטרס ופחד של הדגים.

זיהוי בין המינים

קשה, הזכר יותר קטן ופחות שמן מהנקבה.

רבייה

רביית הטטרה מערות עיוור אפשרית. יש לגדל מספר נקבות על זכר באקווריום המון מקומות מסתור, יש לדאוג לערכים תקינים ולחומציות באזור ה6PH. לאחר מכן יש לתת לטבע לעשות את שלו. הנקבה תשמין ותטיל את הביצים אחרי זמן מה והזכר יפרה אותם, הביצים יבקעו עד 36 לאחר ההפריה. מומלץ להאכיל בשבועיים הראשונים את הדגיגים במזון חי.

מזון מומלץ

הטטרה מערות עיוור הוא אוכל כל. מומלץ לגוון בתזונתו ולהאכיל לרוב במזון בשרי אך גם בצמחי. פעם בשבוע/שבועיים ניתן לפנקו בתולעי דם/תועלי קליפרוניה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן