טרופאוס במבה

שם בעברית

טרופאוס במבה

שם לועזי

Tropheus Bemba

שם מדעי

tropheus sp. black bemba

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 220 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 14 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

8 – 9 pH

מליחות מים

כללי

טרופאוס במבה הוא אחד מסוגי דגי הטרופאוס הנפוצים ביותר בעולם. גופו של הטרופאוס במבה שחור ומעוטר בכתם כתום אדום. עזות צבעו של הכתם על גוף הטרופאוס במבה ישתנה בהתאם למצב הרוח של הדג ויראה מפואר במיוחד בתקופת הרביה. כמו כל דגי הטרופאוס, טרופאוס במבה הוא דג להקבה וחשוב לשכנו בקבוצה גדולה של טרופאוס במבה כדי להפיג את האגרסיביות הטבעית של דג זה.

 

גידול באקווריום

אקווריום אידיאלי לטרופאוס במבה יהיה בנפח 220 ליטר לפחות, יכלול קצת סלעים, מצע חולי ואיכות מים מעולה (אין להתפשר על איכות מים פחות ממעולה!). בטבע, דג טרופאוס במבה חי באזורים עשירים בחמצן ולכן חשוב לדאוג לתנאים דומים באקווריום. בנוסף, חשוב מאוד להשאיר הרבה מקום פתוח לשחיה באקווריום עבור הטרופאוס במבה. אנו ממליצים לשכן את הטרופאוס במבה באקווריום יעודי רק עבורם מאחר וכמו כל דגי הטרופאוס זהו מין מאוד טריטוריאלי אשר יגיב בתוקפנות לכל ניסיון חדירה לשטח שלו.

 

שותפים מתאימים

 

 

זיהוי בין המינים

 

 

רבייה

רביה באקווריום הביתי אפשרית, מומלץ שהמים באקווריום יהיו באיכות מעולה ושדגי הטרופאוס יהיו דגים אשר גדלו ביחד מגיל צעיר כדי לקבל סיכויי רביה טובים. מומלץ להחזיק זכר על כל 5 נקבות. דגי טרופאוס במבה הם דוגרי פה, הנקבה תחזיק את הביצים בפיה ותשחרר את הדגיגים לעולם כעבור כחודש. יש להאכיל את הדגיגים בארטמיה ומזון דפים צמחי מרוסק דק.

 

מזון מומלץ

בטבע הטרופאוס במבה ניזון מאצות הצומחות על סלעים ומחסרי חוליות קטנים ובאקווריום הביתי, כמו כל דגי הטרופאוס, יש להאכיל את הטרופאוס במבה במזון צמחי איכותי, עשיר ומגוון. ניתן לתת לטרופאוס במבה ארטמיה אך אין להגזים במינון בשום אופן (פעם בשבוע זה מספיק) מאחר והטרופאוס במבה, כמו כל דגי הטרופאוס, רגיש למחלות מעיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן