מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

פיראנה הולנדית

שם בעברית

פיראנה הולנדית

שם לועזי

Holland's Piranha

שם מדעי

Serrasalmus Hollandi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

חריתיים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הפיראנה הולנדית מגיעה אלינו מדרום אמריקה מאגם האמזונס, בנוסף חלק מתפוצתה מגיעה מהולנד (מכאן בא שמה), אך מקורה העיקרי הוא באמזונס. דג הפיראנה ההולנדית מגיע לגודל 15 ס"מ ונחשב למין מאוד קטן, מאחר ורוב הפיראנות מגיעות לגודל של 30 ס"מ ומעלה (בערך), דג הפיראנה ההולנדית מאופיינת בגוף כסוף כאשר הסנפיר התחתון האחורי שלה בצבע אדום חזק ועל גופה יש נקודות שחורות ומפתח זימיה מעט צהבהב או אדום (אדום בבגרותה בדרך כלל), בבגרות כל גוף הדג נהפך כהה יותר, עיניה של דג הפיראנה ההולנדית בצבע אדום כדם. דג הפיראנה ההולנדית כמו כל הפיראנות לא חוקית בארצנו (כמו כל שאר הפיראנות). בטבע דג זה חי בלהקה של מעל 50 פריטים ולעתים גם מעל 100.

גידול באקווריום

דג הפירנאה ההולנדית דורש אקווריום בגודל של החל מ- 100 ליטרים לדג יחיד, באקווריום של 300 ליטרים ניתן לגדל להקה של שלושה פריטים, ללהקה המונה 8 פריטים ומעלה החל מ- 550 ליטר. דג הפיראנה ההולנדית במקור חי בלהקה וירגיש בטווח בלהקה, לכן מומלץ לגדלו עם להקה של לפחות ארבעה פריטים. דג הפיראנה ההולנדית מכלכלך לא מעט ודורש פילטרציה חזקה של פי 5 מנפח האקווריום, החלפות מים סדירות ושאיבות רפשן הינן חובה, פעם בשבוע יש לעשות 40-50%. דג הפיראנה ההולנדית יאהב גזעים, מנהרות, צמחים גבוהים וצפים שהוא יוכל להתחבא בהם, בנוסף תאורה חלשה ולא חזקה מומלצת מאוד.

שותפים מתאימים

דג הפיראנה ההולנדית יאהב לחיות בלהקה גדולה, באקווריום הביתי יש לשלבו עם עוד שלושה ארבעה פריטים ומעלה. בכללי הפיראנה ההולנדית תציק תתקוף ואף תהרוג דגים גדולים ממנה. מומלץ לגדלם באקווריום יעודי. אם בכל זאת מחליטים לגדלה עם עוד דגים ניתן לגדלה עם פאקואים גדולים ואגרסיבים, פיקוקי באס, יש לשמור על האכלה נכונה ומוקמות טרטוריה וכו'.

זיהוי בין המינים

לא נין להבדיל בין המינים.

רבייה

רבייה של דג הפיראנה ההולנדית לא הוצלחה בשבי (אקווריום ביתי).

מזון מומלץ

דג הפיראנה ההולנדית ניזון מאוכל חי בדרך כלל וקשה מאוד (כמעט עד בלתי אפשרי) להרגילו לאוכל ייבש/מסחרי. בכללי יש להאכילו בשרימפסים חיים או קפואים, דגים, תולעי דם, תולעים חיות, בשק בקר, חזה עוף ושלל מזונות חיים שיספקו את תאבונו.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה