שרימפ קרדינל

שם בעברית

שרימפ קרדינל

שם לועזי

Cardinal shrimp

שם מדעי

Caridina sp

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

אינדונזיה, סולאווסי

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 2 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

26 – 28 מעלות

חומציות מים

7.2 – 8.5 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ הקרדינל הינו בין השרימפים היפים ביותר בעולם המים המתוקים. שרימפ הקרדינל בגוון אדום חזק עם נקודות לבנות, מה שמזכיר את השרימפ פייר שנמצא במים מלוחים. שרימפ זה חדש יחסית בתחביב. מקורו באינדונזיה, סולאווסי.

 

גידול באקווריום

אין לשכן את שרימפ הקרדינל באקווריום שנפחו פחות מ- 30 ליטרים(!) לצורך פרמטרים קבועים של מים. זהו לא שרימפ למתחילים(!), דרוש ניסיון רב בשביל לגדל בהצלחה את הזן הנ"ל. דקורציה לטובה לאקווריום תכלול צמחים חיים וגזעים. לעומת רוב השרימפים, שרימפ הקרדינל דורש מים קשים ולא רכים. יש הממליצים להשתמש במצע ADA. ניתן גם לשים שבבי אלמוגים בשביל לעלות את קשיות המים. בשביל להגיע לקשיות הרצויה מומלץ גם להשתמש באבני טוף בתור דקורציה וגם בתור מדייה בפילטר. שימו לב כי השרימפ קרדינל דורש חומציות מים בטווח 7.2 עד 8.5 , לכן יש להקפיד שקשיות המים לא תירד מ-7.

 

שותפים מתאימים

את שרימפ הקרדינל לא מומלץ לשכן עם דגים בכלל בשל גודלו המזערי. השותפים המושלמים לשרימפ הקרדינל יהיו חלזונות ושרימפים מאינדונזיה.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: בשל הצבע החזק לא תמיד ניתן לראות את הביצים, אך אני יהיה לראות את הנקבה מאווררת אותם. בטן הנקבה בד"כ עגולה משל הזכר.

 

רבייה

בפעמים הראשונות יש שרידות נמוכה לצאצאים. שרימפ הקרדינל מתרבה במים מתוקים ואין צורך להעבירו למים מליחים. הנקבה נושאת את הביצים כ- 30 יום. זיהוי בין המינים כמעט בלתי אפשרי, גם בתקופת הרבייה בקושי רואים את הביצים שהנקבה נושאת.

 

מזון מומלץ

שרימפ הקרדינל היינו צמחוני. הוא ניזון מעלים מתים, אצות שגדלות באקווריום ומזון יבש, באבקת ספירולינה. שימו לב שאתם לא מאכילים יותר מידי(!). אין להאכיל יותר מידי בשביל לשמור על ערכי מים מושלמים. מומלץ לגוון במזון בכדי לשמור על בריאות הדג ומופע צבעיו .

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן